• «رسم مانده» در شبکه سحر

فیلم تلویزیونی «رسم مانده» با کارگردانی داوود موثقی از کانال آذری شبکه سحر پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، این تله فیلم 90 دقیقه ای با هدف معرفی فرهنگ، آداب و رسوم بومی و محلی و رسم و آئین کهن پهلوانی خراسان شمالی تولید شده است.

تله فیلم «رسم مانده» با تهیه کنندگی محسن دانشور و به همت صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی تهیه و تولید شده است.

این فیلم در 20 لوکیشن تصویربرداری شد و گود کشتی با چوخه شهرستان اسفراین موسوم به «گودزینل خان»، روستاها و فضاهای بومی استان از دیگر لوکیشن های این فیلم محسوب می شود و بیش از 20 بازیگر در آن به ایفای نقش پرداختند که قریب به 70 درصد آنان از بازیگران بومی استان بوده اند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «رسم مانده» داستان دو پهلوان کشتی با چوخه به نام های «مقصود» و «صمد» است که در یکی از روستاهای خراسان شمالی زندگی می کنند. در تمامی مبارزات این دو پهلوان، صمد بر مقصود پیروز شده است. مقصود به یک پهلوان و مربی قوی متوسل شده و آنقدر نزد او آموزش می بیند تا در مبارزات بعدی اش با صمد پیروز شود، ولی روز مسابقه حوادث دیگری رخ می دهد که...

سیاوش طهمورث، افسانه ناصری، شهرام عبدلی، حامد وحید، جمشید جهان زاده، مریم پدمه و ... در این تله فیلم نقش آفرینی کرده اند.

ملودرام «رسم مانده» جمعه 16 مهر ساعت 22:22 دقیقه با زبانگردانی و دوبله به زبان آذری جلال محمداف از کانال آذری شبکه سحر پخش می شود.

 

مهر ۱۴, ۱۴۰۰ ۱۵:۲۳ Asia/Tehran