• در شبکه سحر؛ معرفی مفاخر علمی و ادبی در «سرزمین نخبگان»

ایرانیان موفق در ایران و جهان با مدارج بالای علمی در مستند «سرزمین نخبگان» به مخاطبان شبکه سحر در شبه قاره هند و پاکستان، معرفی می شوند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، نخبگان و استعدادهای درخشان ایرانی که در جایگاه های مهم اجتماعی و علمی در داخل و یا خارج از کشور به ایفای نقش می پردازند در مستند «سرزمین نخبگان» به مخاطبان اردوزبان شبکه سحر شناسانده می شوند.

   مصاحبه با برخی از این نخبگان که در پست ها و سمت های مهم اجتماعی وعلمی در داخل و خارج از کشور فعال هستند، بخش اصلی این مستند است که مخاطبان را با زندگی پر فراز و نشیب و سخت کوشی و پشتکار آنان آشنا می سازد.

  دکتر مهدی گلشنی، دکترای فیزیک و فلسفه از دانشگاه برتلی آمریکا و رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف و چهره ماندگار کشور، یکی از نخبگانی است که این مستند به معرفی زندگی و تلاش علمی وی خواهد پرداخت و به آثار وی از جمله «تحلیلی از دیدگاه‌های فلسفی فیزیک‌دانان معاصر»، «قرآن و علوم طبیعت»، «از علم سکولار تا علم دینی» و ترجمهٔ «فیزیک هالیدی ـ رزنیک» اشاره خواهد شد.

مستند «سرزمین نخبگان» تصویری از حضور ایرانیان موفق در سطح کشور و جهان است که توانسته اند مدارج بالای علمی را کسب کنند. در این مجموعه شرایط رو به رشد کشور از زاویه ی زندگی ایرانیان سخت کوشی به تصویر کشیده شده که با تلاش بسیار هر یک جز مفاخر علمی و ادبی این سرزمین شده اند. این مجموعه در شبکه افق سیما تولید شده است.

مستند «سرزمین نخبگان» تولید شبکه افق با زبان گردانی محمد فلاحتی آذر از 17 مهر در 15 قسمت 40 دقیقه ای، ساعت 17:00به وقت تهران از کانال اردوی شبکه سحر پخش میشود.

 

مهر ۱۷, ۱۴۰۰ ۱۶:۱۹ Asia/Tehran