• «مجله اقتصادی» از شبکه سحر؛ اختلال در پیام رسان های دنیا و بررسی ضررهای مالی - اقتصادی جهان

به دنبال اختلال پیام رسان های بزرگ جهان در هفته گذشته ضرری چند میلیون دلاری بر اقتصادهای جهان تحمیل شد، برنامه «مجله اقتصادی» از کانال آذری شبکه سحر به پس لرزهای این اتفاق می پردازد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، قطعی اینستاگرام، فیس بوک و واتس اپ در هفته گذشته موجب ضرر 500 میلیون دلاری اقتصادهای بزرگ دنیا شد.

زمانی که نرم‌افزارهای مورد استفاده میلیاردها نفر در سراسر جهان خاموش می‌شوند، زندگی‌ها مختل شده، کسب و کارها ارتباط خود را با مشتریان از دست داده و تعدادی از کارمندان فیسبوک را خارج از دفاتر خود نگه می‌دارند.

فیسبوک خود را به یک سکوی اصلی پیام رسانی، پخش زنده، واقعیت مجازی و بسیاری از خدمات دیجیتالی دیگر تبدیل کرده است. بیش از ۳. ۵ میلیارد نفر در سراسر جهان از فیسبوک، اینستاگرام، مسنجر و واتس آپ برای ارتباط با دوستان و خانواده، توزیع پیام‌های سیاسی و توسعه کسب و کارهای خود از طریق تبلیغات و اطلاع رسانی استفاده می‌کنند.

پرویز کرمی فعال اقتصادی به عنوان مهمان در «بخش جهان» برنامه به تحلیل این اتفاق می پردازد.

همچنین در «بخش ایران» علی میرزاخانی دیگر کارشناس برنامه، اظهارات وزیر نفت کشورمان مبنی بر این که «ایران با رفع تحریم ها توانایی حل بحران سوخت دنیا را دارد» با مخاطبان و بینندگان کانال آذری در جمهوری آذربایجان به بحث می نشیند.

برنامه «مجله اقتصادی» با اجرای فریده بقایی، تهیه کنندگی عاطفه خالدی، یکشنبه 18 مهر ساعت 18:00 به وقت تهران از کانال آذری شبکه سحر پخش می شود.

 

مهر ۱۸, ۱۴۰۰ ۱۴:۲۷ Asia/Tehran