• برای مخاطبان اردوزبان شبکه سحر؛ معرفی اطلس حیات جانوری خلیج فارس

اطلاعات جامعی از حیات آبی همه سواحل ایران در مستند «حیات آبی خلیج فارس» برای مخاطبان کانال اردو در شبه قاره هند و پاکستان از شبکه سحر پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی،  در مستند «حیات آبی خلیج فارس» کاری از سعید ابوطالب، علاوه بر تشریح زندگی جانوری و گیاهی آب های خلیج فارس، تمامی بسترهای عمده این منطقه اعم از صخره ای، ماسه ای و مرجانی مورد بررسی قرار می گیرد.   

ارائه اطلاعات جامع از زندگی گونه های مختلف و نادر جانوری از جمله مارماهی، پیکاسو، اسیدی‌ها و ماهی بادکنکی به همراه تصاویر ناب، از جذابیت های این مستند به شمار می رود.

 از ویژگی های بارز این مجموعه، بررسی تمامی سواحل جنوب غربی تا جنوب شرقی ایران در کنار خلیج فارس از جمله جزایر از تنب کوچک و بزرگ تا ابوفارو، کیش، سیری، خارک، هرمز، قشم، لارک، هنگام  است و از آن می توان به عنوان اطلس حیات جانوری خلیج فارس نیز نام برد.

از دیگر ویژگی‌های این مستند این است که تحقیق درباره این مجموعه به وسیله گروهی از استادان دانشگاه تهران انجام شده و تمامی سکانس‌های آن نیز در حدود 20 تا 25 متری در زیر آب فیلمبرداری شده است.

مجموعه مستند «حیات آبی خلیج فارس»  (The marine of  The persian Gulf )  به تهیه‌ کنندگی عبدالرحیم نظری، نویسندگی کارگردانی و تصویربرداری سعید ابوطالب محصول شبکه جهانی سحر است و در ده قسمت 25 دقیقه ای از 18 مهرماه، هر یکشنبه ساعت 18 به وقت تهران به روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر خواهد رفت.

 

مهر ۱۸, ۱۴۰۰ ۱۴:۳۶ Asia/Tehran