• شبکه سحر می پردازد؛ معرفی جاذبه های گردشگری استان های ایران در «ثمرقند»

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی استان های کشور به همراه آداب و رسوم پخت شیرینی های سنتی در مستند «ثمرقند» به مخاطبان اردوزبان شبکه سحر معرفی می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، مستند «ثمرقند» با هدف معرفی جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی و نیز مکان های سیاحتی و زیارتی استان های کشور به سراغ شیرینی های خاص هر منطقه رفته و به نحوه طبخ آن می پردازد.

در این مستند همچنین علاوه بر آموزش طبخ و پخت شیرینی های محلی به مواد اصلی و اولیه آن که برگرفته از مواد طبیعی و محصولات کشاورزی خاص آن خطه از کشورمان است، اشاره خواهد شد.

گوشفيل اصفهان، نان برنجي کرمان، پشمك یزد، نان كماج مازندران، حلوا ارده و سوهان قم، باقلوا پرچمي، نازك پسته، نان كره اي، بارانه اصفهان، كوچه نخود شیراز و ... از جمله شیرینی های سنتی است که در این مستند معرفی و به نحوه طبح آن پرداخته خواهد شد.

پخش موسیقی و نواهای فولکور و سنتی مختص همان منطقه در هر قسمت از این مجموعه   در پس زمینه تصاویر انتخاب شده است که از جذابیت های این مستند به شمار می رود.

 مجموعه مستند «ثمرقند» به تهیه کنندگی مهدی الیاسی با زبانگردانی معصومه شریفیان، در 18 قسمت 12 دقیقه ای از 19 مهرماه هر دوشنبه ساعت 20:45 به وقت تهران به روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر می رود.

 

مهر ۱۹, ۱۴۰۰ ۱۴:۳۵ Asia/Tehran