• در شبکه سحر؛ پیشرفت های علم در «مرزهای فردا»

جدیدترین پیشرفت ها در حوزه علم و تکنولوژی توسط پژوهشگران و مخترعان ایرانی در مستند «مرزهای فردا» ازکانال اردوی شبکه سحر، معرفی می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، تازه ترین اطلاعات از دستاوردهای نوین علمی در ایران با هدف معرفي نخبگان و برگزيدگان جشنواره خوارزمي در مستند «مرزهای فردا» به مخاطبان اردوزبان از شبکه سحر پخش می شود.

  این مستند علاوه بر شناساندن نخبگان جوان و تشریح زندگی علمی و اجتماعی آنان، مجموعه اختراعاتی که سبب ایجاد اشتغال، صرفه جویی ارزی و افزایش تولید بهره وری در ایران شده است را به تصویر می کشد.

پیشرفت های علمی ایران در زمینه های سلول درمانی، ربات شبیه ساز آموزش رانندگی، کننترل هوشمند انرژی، کبد مصنوعی، نانو تکنولوژی در کشاورزی، ربات سونوگرافی، نانو کیت خودروی خورشیدی، ربات کاوشگر، ساخت هاور کرافت، جراحی فوق مدرن, خودرو بحران، درمان بیماری های صعب العلاج کودکان با استفاده از سلول های بنیادی و ... از دیگر پیشرفت های علمی است که در هر قسمت به آن پرداخته خواهد شد.

مستند «مرزهای فردا» به تهيه‌كنندگي زينت چناني افشار با زبانگردانی فرزانه دیبایی در از یکم آذر ساعت 16:44 از کانال اردوی شبکه سحر پخش می شود.

 

آذر ۰۱, ۱۴۰۰ ۱۴:۲۹ Asia/Tehran