• «چراغ سرخ» از شبکه سحر افغانستان بیان کرد؛ حکومت آینده طالبان فراگیر و با مشارکت تمام اقوام

انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی حکومت طالبان در برنامه چراغ سرخ تلویزیون سحر افغانستان گفت: امارت اسلامی افغانستان حکومت فراگیر برای همه جامعه افغانستان است و همه اقوام در این حکومت مشارکت دارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، سمنگانی که به عنوان مهمان اسکایپی در برنامه 45 دقیقه ای «چراغ سرخ» حضور داشت، افزود: اگر جامعه جهانی حکومت ما را فراگیر نداند و آن را به رسمیت نشناسد، در مذاکرات با کشورهای دیگر و همسایگان سعی می کنیم فراگیر بودن امارت اسلامی را به آنها اعلام کنیم و به نظر ما حکومت امارت اسلامی در مسیر شناسایی از سوی کشورهای دیگر قرار گرفته است.

معاون سخنگوی حکومت طالبان ادامه داد: حکومت سابق با یک انتخابات خنده دار برسر کار آمده بود و حتی کودکان هم آن انتخابات را مسخره می دانستند.

برنامه سیاسی و تحلیلی «چراغ سرخ» که شب گذشته با موضوع «افغانستان، چالش های پیشرو طالبان برای ایجاد دولت فراگیر» بر روی آنتن بود، با حضور مهمان دیگری دراستودیوی تهران ,دکتر سیدوحید ظهوری حسینی استاد دانشگاه و رایزن سابق فرهنگی ایران در افغانستان همراه بود.

برنامه «چراغ سرخ» شنبه ها، دوشنبه ها و چهارشنبه ها با تهیه کنندگی سیدحسام الدین مهاجری و اجرای الیاس کاتب ساعت 20:00 به وقت تهران بر روی آنتن شبکه سحر افغانستان است.

 

آذر ۰۲, ۱۴۰۰ ۱۴:۴۹ Asia/Tehran