• در برنامه «ترکیه از نمای نزدیک» از کانال آذری شبکه سحر؛ بررسی چالش های مشترک دو کشور ترکیه و ایران

برنامه زنده و تحلیلی «ترکیه یاخیندان» یا (ترکیه از نمای نزدیک) چالش های مشترک دو کشور ترکیه و ایران را در منطقه خاور میانه مورد بررسی و واکاوی قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، این برنامه سیاسی با حضور کارشناسانی از ترکیه و ایران و با تهیه کنندگی نوروز پورمند پخش می شود.

پورمند تهیه کننده این برنامه 45 دقیقه ای گفت: موضوعات و محورهای مهمی که در این برنامه مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از: چالش های مشترک ترکیه و ایران، نقشه راه همکاری های مشترک تهران و آنکارا، راهبردهای استراتژیک دو کشور در ماوراء قفقاز، تضاد منافع یا اختلاف سلیقه؟، حوزه های اختلاف دو کشور، تشابهات و اختلافات، رقابت در عرصه کسب قدرت منطقه ای و اهداف سفر وزیر امور خارجه ترکیه به تهران.

پورمند ادامه داد: برنامه زنده «yakindan turkiye» با حضور کارشناسانی از کشور ترکیه به نام های: یعقوب اصلان کارشناس  مسائل سیاسی، دکتر ایمبات موغلو کارشناس مسائل امنیتی و آنتی ترور، رمضان بورسا تحلیلگر مسائل سیاسی که از طریق اسکایپ با برنامه ارتباط برقرار می کنند و همچنین ضیا تورک ییلماز به همراه مجری و کارشناس برنامه فرشید باقریان در استودیو تهران بر روی آنتن می رود.

 برنامه زنده و سیاسی «ترکیه از نمای نزدیک» پنج شنبه 4 آذر ساعت 20:35 به وقت تهران از کانال آذری شبکه سحر پخش می شود.

 

آذر ۰۳, ۱۴۰۰ ۱۴:۰۹ Asia/Tehran