• مجید مجیدی با «خورشید» در «کلوزآپ» شبکه سحر

فیلم سینمایی فاخر «خورشید» ساخته مجید مجیدی برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر و نیز دارنده جایزه فانوس جادویی هفتاد و هفتمین جشنواره بین المللی ونیز در «کلوزآپ» کانال اردوی شبکه سحر نقد و بررسی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، فیلم سینمایی «خورشید» محصول سال 1398 در برنامه امشب «کلوزآپ» با حضور منتقد نام آشنای سینمای داخلی و بین المللی، رضا مقدسیان از ابعاد مختلف هنری نقد خواهد شد.

فیلم سینمایی «خورشید» در ژانر درام اجتماعی به موضوع کودکان کار می پردازد. شخصیت اصلی فیلم کودک کاری است که در یک اوراقی لاستیک کار می‌کند و مادرش هم به خاطر مشکلات روانی در بیمارستان بستری شده است. او که وضع مالی چندان خوبی ندارد از طرف یک مرد از وجود یک گنج در زیرزمین مدرسه آگاه می‌شود و اجیر می شود با دوستان خود در یک ماجراجویی تازه به سراغ این گنج برود.

استاد علی نصیریان، جواد عزتی، طناز طباطبایی، روح‌الله زمانی، صفر محمدی، علی غابشی،     علی تقوا زاده، بابک لطفی خواجه پاشا، ابوالفضل شیرزاد، شمیلا شیرزاد، یوسف صفری بختیاری از جمله ستارگان این فیلم مطرح هستند.

«خورشید» دارنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر و به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار 2021 معرفی شد و در بخش مسابقه اصلی شیر طلایی در هفتاد و هفتمین جشنواره بین المللی ونیز شرکت کرده و جایزه فانوس جادویی را کسب کرده است.

معرفی کامل فیلم سینمایی « خورشید » و کارگردان آن و همچنین پخش بخش هایی از فیلم، جدیدترین و کامل ترین اخبار مهم سینمایی، اخبار حوزه سینما و جشنواره ها و آیتم درس نامه سینمایی برای علاقمندان سینما از بخش های دیگر «کلوزآپ» است.  

 «کلوزآپ» به تهیه کنندگی عاطفه آقا محمدی با اجرای علمدار عباس زیدی، امروز 20 دی ماه ساعت 18 به وقت تهران به مدت  30 دقیقه از آنتن کانال اردوی شبکه سحر پخش خواهد شد.

 

 

 

دی ۲۰, ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵ Asia/Tehran