• مادر دانشمند هسته ای شهید دکتر احمدی روشن مهمان امروز شبکه العالم

«صباح جدید» شبکه العالم میزبان مادر بزرگوار شهید دکتر احمدی روشن، دانشمند هسته ای ایران بود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، همزمان با دهمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی احمدی روشن، دانشمند برجسته هسته ای کشور به دست عوامل موساد، صدیقه سالاریان، مادر محترمه دکتر شهید مصطفی احمدی روشن، مهمان این برنامه از «صباح جدید» بوده و به مرور خاطرات آن شهید بزرگوار و مدراج علمی وی پرداخت.

صدیقه سالاریان در ابتدای سخنان خود گفت: شهادت در کشور ما ایران، امری مقدس است که آن را باور دایدم و می دانیم با شهادت دنیای جدیدی آغاز می شود و راه آنان ادامه می یابد. 

وی در بیان خصوصیات اخلاقی دکتر مصطفی احمدی روشن گفت: او چند خصوصیت شخصیتی برجسته داشت؛ مهربان، دلسوز، شجاع و در عین حال سریع الحجه، خودباور و باکفایت بود.

در کارش اعتقاد راسخ داشته و به کاری که انجام می داد باور داشت و تا نتیجه نهایی آن را ادامه می داد و تسلیم نمی شد. به توانایی جوانان کشور اطمینان داشت و کشور را بی نیاز از کمک بیگانگان می دانست.

سالاریان با اشاره به یکی از خدمات علمی شهید احمدی روشن گفت: او یکی از قهرمانان کشف ویروس استاکس نت است که بسیاری دلیل ترور او را حضور اثرگذارش در خنثی کردن این توطئه صهیونیستی می‌دانند.

وی ادامه داد: او برای اینکار گروهی از نخبگان دانشگاه های معتبر ایران را دعوت به همکاری کرد و در طول چند ماه موفق به مهار ویروس شد و برای دستگاه ها  ایمنی ایجاد کرد.

 در آخر خانم سالاریان با بیان خاطرات تاثربرانگیز از روز شهادت دکتر احمدی روشن، افزود: استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی دانسته است با ترور دانشمندان هسته ای ما به نتیجه ای نخواهد رسید چرا که مردم ما از شهادت نمی هراسند بلکه این فرهنگ تکثیر می شود و راه آنان ادامه می یابد.

 

دی ۲۱, ۱۴۰۰ ۱۵:۵۵ Asia/Tehran