• در «ترکیه از نمای نزدیک» از شبکه سحر؛ بررسی عوامل تاثيرگذار در عادي سازي مناسبات ترکيه و ارمنستان

در برنامه «ترکیه از نمای نزدیک» عوامل تاثیر گذار در عادی سازی مناسبات دو کشور ترکیه و ارمنستان از کانال آذری شبکه سحر تحلیل و بررسی می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه «ترکیه یاخیندان» در فاصله یک شب قبل از دیدار نمایندگان ویژه ترکیه و ارمنستان در مسکو برای بررسی روند عادی سازی روابط آنکارا و ایروان، روسای احزاب سیاسی ترکیه و ارمنستان روابط دو کشور از گذشته تا حال و روند عادی سازی روابط بین دو کشو را از آنتن کانال آذری شبکه جهانی سحر بحث و بررسی خواهند کرد .

در برنامه پنج شنبه شب که با اجرای دکتر فرشید باقریان و با حضورکارشناسان منطقه ای به نام های «تیگران خزمالیان» رئیس حزب اروپایی ارمنستان و «دوغو پرینچک» رهبر حزب «وطن» ترکیه، ضمن بررسي و مطالعه تاريخي روابط ترکيه و ارمنستان، روند عادي سازي روابط و نيز مطالعه مهمترين عوامل تاثيرگذار در مناسبات بين دو کشور، پيامدهاي سياسي و اقتصادي عادي سازي روابط ترکيه و ارمنستان در گستره منطقه از ديد ژئوپليتيک را مورد تحليل و بررسی قرار خواهند داد.

اولین دیدار نمایندگان ویژه آنکارا و ایروان ۱۴ ژانویه در مسکو انجام می‌شود. «روبن روبینیان» معاون رئیس پارلمان ارمنستان در روند مذاکرات عادی‌سازی روابط با ترکیه نماینده ویژه ارمنستان خواهد بود و «سردار کیلیچ» سفیر سابق ترکیه در واشنگتن نیز  به‌عنوان نماینده ویژه ترکیه در امور ارمنستان در مذاکرات شرکت خواهد کرد.

برنامه زنده و سیاسی «ترکیه یاخیندان» (ترکیه از نمای نزدیک) پنج شنبه 23 دی ساعت 20:35 به وقت تهران و با تهیه کنندگی نوروز پورمند از کانال آذری شبکه سحر پخش می شود.

 

دی ۲۲, ۱۴۰۰ ۱۳:۵۵ Asia/Tehran