• در شبکه سحر؛ «جیژنانه» جشن عید رمضان برای کردزبانان

جشن عید فطر در برنامه ای تحت عنوان «جیژنانه» در کانال کردی شبکه سحر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت  برون مرزی رسانه ملی، با قرار گرفتن درآستانه عید سعید فطر، کانال کردی شبکه سحر با تولید برنامه ترکیبی «عیدانه » با نام کردی « جیژنانه»، جشن و سرور را به خانه های مخاطبان کردزبان شبکه سحر می آورد.

   مصطفی محمودی، تهیه کننده «جیژنانه» در خصوص آیتم های این برنامه گفت: مهمانان شاخصی از حوزه های مختلف هنر از جمله رحیم نقده (بازیگر)، افسانه بازیار و دکتر عزیز الیاسی پور (بانیان تاسیس کتابخانه در 40 روستا)، ناصر بابائیان (بازیگر و برنده جایزه جشنواره های فیلم ، فهیم تمرزاده (آشپز بین المللی) و ... در این برنامه حضور خواهند داشت و درباره فعالیت های هنری خود با مخاطبان گفت و گو خواهند کرد.

مستند دیدار، یکی از بخش های دیگر این برنامه است که به سراغ شخصیت های خاص مناطق کردنشین رفته و زندگی و فعالیت آنان را به تصویر کشیده است. حسن عبدالله پوری(تاریخ نگار)، بایزید نیک بخت( کوهنورد معروف به پلنگ برف)، دکتر رئوف خضری (دکتری ادبیات عربی) ، رئوف آذری( فعال محیط زیست و استاد دانشگاه)، علیرضا محمد نژاد (معلم نمونه ایران و شاعر و مترجم) از جمله افراد شاخصی هستند که تهیه کننده عیدانه به آن اشاره کرد.

اجرای گروه موسیقی کردی، گزارش های مردمی از روستاها و شهرهای کردنشین، وله و ... از آیتم های دیگر این برنامه است که مصطفی محمودی در آخر از آن نام برد.

 «جیژنانه» به تهیه کنندگی و کارگردانی مصطفی محمودی  با اجرای فائزه محمودی و نشمیل نظامی به زبان سورانی و کرمانجی در 6 برنامه 90 دقیقه ای هر شب ساعت 22:30 به وقت تهران و 21 به وقت اربیل عراق  تا 15 اردیبهشت به روی آنتن کانال کردی شبکه سحر خواهد رفت.

 

اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۱ ۱۵:۰۳ Asia/Tehran