• وزیر امور خارجه پاکستان در گفت وگو با ایران پرس تاکید کرد: به «گفت وگو» و «دیپلماسی» به عنوان دو ابزار مهم حل منازعات معتقدیم

وزیر امور خارجه پاکستان گفت: تحریم‌هاي اعمال شده از سوي آمريكا نه فقط در ایران، بلکه در پاکستان و منطقه نیز مخرب‌ است و تاثير مستقيم بر زندگي مردم عادی دارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، «بلاول بوتو زرداری» گفت: اولویت دادن به نیازهای مردم از لحاظ اقتصادی و امنیتی برای هر کشوری بسیار مهم است.

 وی افزود: ما به «گفت و گو» و «دیپلماسی» به عنوان دو ابزار مهم برای حل اختلافات و منازعات معتقدیم.

وزیر خارجه پاکستان درباره فلسطین نیز گفت: پاکستان به قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد اعتقاد دارد و در همين راستا فلسطینی ها حق دارند آینده خود را تعیین کنند.

زرداری که کشورش همچون ایران مرزهای مشترک طولانی با افغانستان دارد درباره مسائل این کشور گفت: هر اتفاقی که در آنجا روی می دهد تأثیر مستقیمی بر همسایگان، منطقه و جهان به طور کلی دارد و مردم در افغانستان امروز با بحران انسانی و سقوط اقتصادی روبرو هستند.

وزیر خارجه پاکستان همچنین تروریسم را چالش برای نسل امروز بشر خواند و  گفت: ایران و پاکستان در این زمینه برای افزایش امنیت مرزهای خود همکاری می کنند ولي در عین حال تلاش مستمر همه کشورها لازم است.

«بلاول بوتو زرداری» وزیر امورخارجه پاکستان به دعوت «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران و به منظور سفری دو روزه، سه شنبه وارد تهران شد.

گفت وگوی وزیر امور خارجه پاکستان با خبرگزاری ایران پرس را در این آدرسhttps://farsi.iranpress.com/   ببینید.

 

خرداد ۲۶, ۱۴۰۱ ۰۶:۴۲ Asia/Tehran