• با «سحر» خورشید ما را منظر است / همدلی از هم زبانی خوش تر است

بیست و ششمین سالگرد افتتاح و فعالیت شبکه جهانی سحر طی مراسمی با حضور مدیران و همکاران معاونت برون مرزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، این مراسم باشکوه روز چهارشنبه 25 آبان در سالن «رضوان» مرکز بسیج سازمان صدا وسیما و با حضور مدیر شبکه جهانی سحر، مدیران کل و مدیران شبکه های تلویزیونی و رادیویی معاونت برون مرزی، جمعی از پیشکسوتان و همکاران شبکه جهانی سحر معاونت برون مرزی برگزار شد.

شبکه جهانی سحر نخستین شبکه تلویزیونی برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است که در تاریخ ۲۵ آبان۱۳۷۶ هجری شمسی به صورت رسمي فعاليت خود را آغاز کرده و به فعالیت چند سیمای برون مرزی فعال در معاونت برون مرزی انسجام بخشید.

این شبکه پنج کاناله متشکل از کانال های اردو، کردی، آذری، بالکان و سحر افغانستان است و سه کانال اردو، کردی و بالکان آن در کنار تلویزیون، شبکه های رادیویی مستقل خود را نیز دارند.

این شبکه نه تنها به پخش اخبار و برنامه های سیاسی تحلیلی و گفت وگو محور می پردازد که تولید و پخش قالب های مختلف برنامه های تلویزیونی شامل مستند، ترکیبی، نمایشی، انیمیشن و... را در موضوعات گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و معارف دینی برای همه گروه های مختلف جنسیتی، سنی، صنفی، تحصیلی و مذهبی مخاطب خود در دستور کار دارد.

شبکه سحر در تولید آثار ارزشمند تلویزیونی توفیقات خوبی داشته است که از میان آنها می توان به آثاری همچون فیلم های سینمایی «خاک و مرجان»، «سیاه و سپید»، «پاریس تا پاریس»، «راه نجات»، «ناسپاس»، «راه بهشت» و .... همچنین مستندهای « سیل در خانه عنکبوت» (خاطرات جنگ 33 روزه لبنان)، «ایران دیاری برای تمام فصول»، مجموعه «نیل دوستی»، مستند روایی «میراث ایران»، «رهروان نور»، «سایه های پنهان»، «تعصب کور»، «راهنمای سفر در ایران»، «هنر عاشورایی» و ... اشاره کرد.

وب سایت های شبکه  جهانی سحر نیز هر کدام به فراخور مخاطب خویش، اخبار و تحولات منطقه ای ایران و  منطقه هدف خود را پوشش می دهند و با ارتباط دو سویه با مخاطب از طریق فضای مجازی، ضریب نفوذ پیام انقلاب اسلامی در جامعه هدف را افزایش می­دهند.

پیام تبریک ابراهیم علی برزی مدیر شبکه جهانی سحر به مناسبت بیست و ششمین سالگرد تاسیس شبکه جهانی سحر خطاب به همکاران این شبکه :

" همکاران گرامی

نهال خوشرنگی که بیست و اندی سال پیش در این عرصه بنیان نهاده شد، اکنون به لطف خالق و همت شما درخت تناوری است رنگارنگ، که از صبحگاه تا شبانگاهان، عطر ایمان و خدمت می تراود و آوازه اش، آفاق و انفس را درنوردیده ودر عمق جان ها لانه کرده است.

دامنه های سفید هیمالیا و پامیر تا سواحل سبز آدریاتیک، آوای سحر را از مأذنه های روحانی شبکه ما دریافت می کنند که هر جرعه پیام نورانی اش، از نقش و نگار صداقت و تعهد و تلاش لبریز است.

اینک در طلوع بیست و ششمین سحر همدلی، برای همه شما سرایندگان این آوای پرمهر انسانی، آرزوی سلامت و سربلندی دارم.

ابراهیم علی برزی "

ابراهیم علی برزی مدیر شبکه جهانی سحر طی سخنانی بیان داشت : خرسند و مسرور هستم که در جمع همکاران درجه یک و پرتلاش شبکه سحر و معاونت برون مرزی هستم و از این فرصت استفاده می کنم و قدر دان تلاش های بی وقفه و شبانه روزی تک تک شما بزرگواران هستم.

وی افزود: در جشن امسال سعی کردیم از میان همکاران و توسط خود همکاران نفراتی را جهت تقدیر از زحماتشان انتخاب کنیم هر چند تلاش ها و مجاهدت های شما همکاران همیشه شایسته تقدیر و تشکر است و در انتخاب نفرات برگزیده دقت زیادی انجام شده و  تمامی مراحل با حضور همکاران و به انتخاب آنان انجام پذیرفته است.

ابراهیم علی برزی مدیر شبکه جهانی سحر در پایان سخنانش در سالگرد تاسیس شبکه سحر افغانستان ، در تاریخ یکم آذر سال گذشته را پیشاپیش تبریک گفت و راه اندازی این شبکه را  نقطه عطف و مایه مباهات و شعف برای همکاران و دست اندرکاران معاونت برون مرزی دانست.

علی اسکندری قائم مقام شبکه سحر نیز در این مراسم  با تبریک بیست و ششمین سالگرد تاسیس شبکه جهانی سحر  به همکاران این شبکه از تلاش های خالصانه و جهاد گونه آنان تقدیر نمود.

وی در ادامه  افزود: در مراسم امسال تلاش کریدم با کمک همکاران شبکه همکاران برتر در حوزه های مختلف فعال در شبکه را انتخاب کنیم کرده و از تلاش ها و زحمات آنها تقدیر به عمل آوریم .

اسکندری ادامه داد: انتخاب ها با حساسیت زیادی همراه بود و رقابت و فاصله انتخاب ها و همکاران بسیار فشرده و این موضوع انتخاب نفر برتر را سنگین تر می کرد و البته وظیفه و مسئولیت ما را نیز سنگین تر می کرد.

علی اسکندری در پایان گفت: امیدوارم در سال های آتی نیز از همین دست گردهمایی ها داشته باشیم و بتوانیم قدردان تلاش های همکارانمان در مجموعه شبکه سحر باشیم.

در بیست و ششمین سالگرد افتتاح شبکه جهانی سحر آیتم های مختلفی در کنداکتور مراسم برنامه های متنوعی از جمله اجرای موسیقی آذری و افغانستانی با هنرنمایی هنرمندان آذری و افغانستانی ، پخش کلیپ پیام تبریک مدیران بخش های مختلف شبکه، مدیران کانال های شبکه و همکاران شبکه جهانی سحر درنظر گرفته شده بود و در ادامه مراسم نیز از همکاران برتر شبکه جهانی سحر تقدیر به عمل آمد .

 

 

 

 

آبان ۲۵, ۱۴۰۱ ۱۴:۵۰ Asia/Tehran