• «سخن امروز» رادیو هندی معاونت برون مرزی؛ ایجاد فضای رعب و نفرت در جامعه ھند و نگرانی محافل مختلف

در برنامه «سخن امروز» از رادیو هندی معاونت برون مرزی موضوع ایجاد فضای رعب و نفرت در جامعه هند و نگرانی محافل مختلف از این موضوع مورد بررسی و مکاشفه قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، ۲۹ سال از روزی که هندوهای افراطی به رهبری حزب بهاراتیا جاناتا، مسجد تاریخی «بابری» در شهر «آیودیای» هند را تخریب کردند، می‌گذرد و هنوز جامعه مسلمان هند به عنوان بزرگترین اقلیت این کشور از تبعیض و نفرت نسبت به آنها رنج می‌برند.

آنچه دردناکتر از تخریب خود مسجد بابری است، نقش مغرضانه قوه قضائیه هند است که در نوامبر ۲۰۱۹ به هندوها اجازه ساخت معبدی در محل این مسجد تاریخی را داد و بدین ترتیب، دادگاه عالی هند هنگام اعلام این حکم، ایدئولوژی «هندوتوا» را در اولویت قرار داد.

به همین دلیل، رادیو هندی اداره کل شبه قاره و شرق آسیای معاونت برون مرزی در قالب برنامه «سخن امروز» تلاش دارد با اشتراک گذاری نظریات و آرا، جمعی از فعالان حوزه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی اصلاع رسانی در سطحی گسترده برای جامعه مخاطب و شنوندگان و بینندگان کند.

پریانکا چاتورویدی عضو مجلس ملی از حزب شیو سینا، نواب ملک رھبر برجسته حزب ان سی پی، حنا خان فعال اجتماعی، موھیت یادوا کارشناس امور سایبری، سدرا پاتیل فعال اجتماعی، سیف عالم حقوقدان، دوروی راتی چھرہ سرشناس ھندو زبان، راویش کومار مجری سرشناس ھند و راحت اندوری شاعر معروف شبه قارہ از مهمانانی هستند که از نظریات آنان به عنوان صدای شاهد در برنامه استفاده می شود. 

برنامه «سخن امروز» پنج شنبه 23 دی ساعت 18:30 به وقت تهران با تهیه کنندگی علیرضا سعیدی بر روی آنتن رادیو هندی می رود و بلافاصله پس از پخش بر روی تارنمای رادیو به آدرس https://parstoday.com/hi بارگذاری می شود.

 

دی ۲۲, ۱۴۰۰ ۱۳:۴۸ Asia/Tehran