• در «سخن امروز» از رادیو هندی معاونت برون مرزی قانون جدید استخدام در هند و ایجاد تنش های جدید

جنجال ها، اعتراضات، درگیری ها و تظاھرات در خصوص قانون جدید استخدام در ارتش ھند موضوع برنامه «سخن امروز» از رادیو هندی اداره کل شبه قاره و شرق آسیای معاونت برون مرزی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، جدیدترین گزارش های خبری از تداوم اعتراضات به طرح جدید دولت هند برای کوتاه شدن زمان خدمت و بازنشستگی بدون مزایا در ارتش حکایت دارد.

اعتراضات علیه «آگنیپات» طرح جدید دولت هند برای استخدام در نیروهای مسلح از سه روز گذشته آغاز شده است و نیروهای پلیس با هدف متفرق کردن معترضان که از چند روز پیش آغاز شد و همچنین به خشونت کشیده شد مجبور به شلیک هوایی شد.

در برنامه «سخن امروز» برای ارتباط بیشتر با مخاطب و به منظور تبیین علل این رویدادها از نظرات «راجنات سینگ» وزیر دفاع هند، «کانایا کومار» رهبر برجسته  حزب کنگره، سرتیپ «کی کی ریسپاوال» افسر بلند پایه ارتش هند، عده ای از جوانان داوطلب برای ورود به ارتش، «وی کی سینگ» وزیر دولت «مودی» و «شراوان گارگ» تحلیلگر هندی استفاده شده است.

برنامه «سخن امروز» با تهیه کنندگی علیرضا سعیدی، پنج شنبه 2 تیر، ساعت 19:30 به وقت تهران از رادیو هندی پخش میشود و بلافاصله پس از اتمام برنامه بر روی تارنمای رادیو به آدرس https://parstoday.com/hi بارگذاری می شود.

 

تیر ۰۱, ۱۴۰۱ ۱۴:۱۶ Asia/Tehran